galeria.xht

Witamy na stronie

REKRUTACJA

Przypominamy szóstoklasistom o dostarczaniu świadectw i jeszcze póki co zaświadczenia o wynikach sprawdzianu A potem to już tylko WAKACJE...


Świadectwa rozdane, dyplomy odebrane, rodzice w miarę zadowoleni. Wreszcie wakacje! Nie trzeba wstawać na 8, można siedzieć do późna... Można przez 2 miesiące nie otwierać biurka :-))
Tylko jedno trzeba- wciąż myśleć! Spędzajcie swój wolny czas bezpiecznie i do zobaczenia we wrześniu


Wykaz podręczników do klasy III w zakładce DokumentyZAPROSZENIE

Jan i Henryk obok siebie stali...

21 marca 1897 na terenie II Gminnej Szkoły na Szwederowie (obecnie teren Gimnazjum nr 22) społeczność szkolna wzięła udział w uroczystościach obchodów 100 urodzin Wilhelma I. Na jego cześć m.in. zasadzono trwały pomnik tej uroczystości- dąb szypułkowy, który na podstawie pkt. 18 załącznika do rozporządzenia nr 305/93 Wojewody Bydgoskiego z 26.10.1993r. został uznany za pomnik przyrody. Obok niego stoi drugi pomnik przyrody– dąb czerwony (na podstawie pkt. 1 załącznika do rozporządzenia nr 67/98 Wojewody Bydgoskiego z 24.12.1998r.). W marcu 2016r. Rada Miasta Bydgoszczy przychyliła się do wniosku pani Beaty Mazur- dyrektora Gimnazjum nr 22 o nadanie imion Jan i Henryk obu rosnącym tu dębom nawiązującym do imion patrona szkoły.
W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości "chrzcin dębów", które odbędą się
18 czerwca 2016r
o godz. 10:00.

Z wielką przyjemnością informujemy, że po oficjalnej części uroczystości odbędzie się
"Mała Olimpiada Jana i Henryka",
 czyli różnorodne zmagania sportowe dla dzieci i młodzieży oraz całych rodzin, w tym Biegi sztafetowe dla uczniów klas V i VI (REGULAMIN) i towarzyszące jej różnorakie atrakcje, jak pokaz karate, konkursy, loteria, chwila relaksu przy herbacie i ciastku i in.
 

Dni Szwederowa

Tegoroczne, 35 już Dni Szwederowa odbyły się w dniach 11-12.06 pod hasłem „Szwederowo jak Mrągowo”. Na skwerze im. Alojzego Bukolta pojawiły się stragany i inne atrakcje wprost z dzikiego zachodu. Można było oddać krew lub przebadać w mammobusie. Dla dzieci największą atrakcją była nadmuchiwana zjeżdżalnia oraz karuzela z konikami. Na scenie występowały zespoły prezentujące najczęściej program w stylu country. Nasze uczennice również się włączyły do uatrakcyjnienia tej imprezy. Zobaczcie zajawki ich występów.

Klasy III w Straży Pożarnej

       Dnia  03.06.2016r. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum udali się wraz z opiekunami- p. E. Śniegowską i p. M. Ulanowską- Dylik  do Straży Pożarnej na bydgoskich Glinkach. Sympatyczny Strażak przedstawił nam swoje miejsce pracy. Opowiedział nam o zaletach i wadach tego zawodu, niebezpieczeństwach, na które są strażacy narażeni oraz satysfakcji, gdy ratują ludziom życie. Pokazał nam wozy strażackie, ich wyposażenie oraz sprzęt, który jest niezbędny do wykonywania tego zawodu. Oprowadził nas również po całej placówce. Zobaczyliśmy gdzie strażacy śpią,, gdzie odpoczywają oraz spożywają posiłki. Poznaliśmy również ślicznego psa rasy labrador, który był specjalnie szkolony do wyszukiwania żywych ludzi w gruzach, zawalonych budynkach.
        Spotkanie ze strażakami było dla uczniów nie tylko lekcją zawodoznawczą, ale również wychowawczą. Poznali, iż zawód ten to przede wszystkim służba dla ludzi, ochrona oraz ratowanie ich życia i mienia.

I Bydgoskie Dni Energii

W dniach 2-3 czerwca 2016r. w Bydgoszczy odbyły się I Bydgoskie Dni Energii. Celem tego wydarzenia było propagowanie idei oszczędzania energii, a także zapoznanie mieszkańców  i przedsiębiorców z obecnie obowiązującymi normami, czekającymi nas zmianami. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach i pokazach na Wyspie Młyńskiej "Wspólnie zmniejszamy zużycie energii".

Dzień Dziecka na Olimpie

W tym roku ten szczególny dla każdego małego i dużego dziecka odbył się w boskiej atmosferze. Rozpoczęliśmy od przedstawienia "Na Olimpie", gdzie uczniowie zaprezentowali klasyczny teatr starożytny z własnoręcznie przygotowanymi strojami i maskami. Następnie rozpoczęły się różnorodne rozgrywki olimpijskie o Wieniec Laurowy- symbol zwycięstwa, który przygotowała pani M. Ulanowska- Dylik. Humory dopisywały nawet największym smutasom, bo jak tu się nie uśmiechnąć, gdy ktoś rzuca kurą...? Oczywiśie zabawką i to głośno piszczącą. Sami zobaczcie jak to wyglądało. Zapraszamy do galerii.

Warsztaty przyrodnicze: „Płazy i gady krajowe i egzotyczne”

Dnia 24 maja br. uczniowie klasy pierwszej wraz ze swoją wychowawczynią p. E. Śniegowską i nauczycielką biologii p. M. Ulanowską- Dylik brali udział w warsztatach poświęconych środowisku życia oraz budowie zewnętrznej i przystosowaniu do  warunków życia płazów i gadów . Poznali systematykę krajowych płazów i gadów. Dowiedzieli się, iż w Polsce żyje 18 gatunków płazów i  11 gatunków gadów ( w tym dwa obce, a jeden gatunek prawdopodobnie już nie występuje- jaszczurka zielona). Wśród nich wyróżnić można  piękną salamandrę plamistą, pożyteczne ropuchy, traszki oraz kumaki. Wśród gadów tylko żmija zygzakowata jest jadowita. Trzeba na nią uważać podczas letnich wędrówek, ponieważ lubi się wygrzewać na ścieżkach. Niechcący możemy na nią nadepnąć, a wtedy może to spotkanie skończyć się dla nas boleśnie i niebezpiecznie. Oglądaliśmy również pytona oraz piękną pustynną  jaszczurkę i wiele innych. Następnie zwiedzaliśmy Ogród Zoologiczny. Naszą uwagę skupił tygrys, lamy, piękny paw oraz małe liski, które chciały się z nami bawić.

Czy bydgoska woda jest zdrowa?

Dnia 10 maja 2016r. uczniowie klas III naszego gimnazjum brali udział w warsztatach ekologicznych  pn. „Badanie czystości wody”, które odbyły się w pracowni przyrodniczej K-PCEE w Myślęcinku. Zajęcia polegały na oznaczeniu, przy pomocy odpowiednich odczynników chemicznych,  wybranych jonów zawartych w wodzie pobranej ze stawu sąsiadującego z Centrum. Uczniowie oznaczali również takie parametry wody jak: barwę, zapach, odczyn, twardość , zawartość tlenu oraz przewodnictwo. Na podstawie zawartości jonów uczniowie oznaczyli klasę czystości wody. Dowiedzieli się, iż o zaklasyfikowaniu wody do odpowiedniej klasy nie decydują wartości  większości  czynników lecz wartość pojedynczego czynnika może zadecydować o czystości wody. W przypadku badań uczniów zawartość jonów fosforanowych zadecydowała o zaliczeniu wody ze stawu do trzeciej klasy czystości.

Gra miejska

9 maja 2016r. troje uczniów klasy I pod dowództwem p. M. Kłyszejko stawili się punktualnie o 11 na Starym Rynku,  aby wziąć udział w grze miejskiej dotyczącej historii Bydgoszczy. Świetnie się bawiliśmy rozwiązując zagadki związane  z rodzinnym miastem, dodatkowo wiele się dowiedzieliśmy.  Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Bujanie w obłokach

5 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły skorzystali z pięknej pogody i bezchmurnego nieba, aby zapoznać się z  udostępnionym przez Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Piwnicach k. Torunia największym obserwatorium w Polsce.  Zwiedzanie zostało podzielone  na dwie części - część radioastronomiczną i część dotyczącą astronomii optycznej. Młodzież mogłą podziwiać dwa największe  polskie teleskopy. Podczas wizyty w obserwatorium odbyliśmy podróż, która pozwaliła poznać historię tego ośrodka i tej romantycznej nauki, jaką jest astronomia.
Na tym jednak wycieczka się nie zakończyła. Kontynuowaliśmy naukową wycieczkę. Tym razem pojechaliśmy do toruńskiego Planetarium. Zwiedzaliśmy interaktywną wystawę - Geodium poświęconą Ziemi jako planecie. Jej centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc. Wokół globusa znajdują się interaktywne urządzenia, dzięki ktorym można samodzielnie eksperymentować, włączając odpowiednie przyciski. Na wystawie są też 2 stanowiska z kolekcją skał i minerałów. Niesamowite wrażenia, godne polecenia.

NABóR DO GIMNAZJUM

Już wkrótce rusza proces naboru do gimnazjów. Wzorem roku poprzedniego rekrutacja jest elektroniczna, z wykorzystaniem kanału specjalnie do tego celu opracowanego. Szczegółowe informacje dotyczące terminów są opracowane w zarządzeniu Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty, zaś kryteria naboru stanowią Uchwałę Rady Miasta Bydgoszczy. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią:

Harmonogram czynności w postepowaniu rekrutacyjnym

Kryteria naboru do gimnazjów prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz


Dywizjon 303 w Gimnazjum 22

Zapraszamy uczniów klas V do udziału w Mistrzostwach Gry "Dywizjon 303" organizowanych przez naszą szkołę wraz z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział Bydgoszcz w dniu 21.04.2016r.

Zapewnimy świetną zabawę oraz możliwość sprawdzenia się w charakterze stratega wojennego. Dla wszystkich uczestników upominki, a dla zwycięzców wspaniałe nagrody


Regulamin, załącznik- oświadczenie

12 kwietnia –światowy dzień czekolady!


Czekolada robiona jest z kakaowca.  
Kakaowiec to drzewo.
Drzewo to roślina.
A więc czekolada liczy się jako sałatka!
Koniec.


Wtorek 12 kwietnia był w naszej szkole bardzo słodki! Przedstawiciele Parlamentu Uczniowskiego zorganizowali Dzień Czekolady. Wszyscy uczniowie mogli zapoznać się z historią czekolady, poznać jej rodzaje i dowiedzieć się jakie tajemnice skrywa w sobie ta słodka tabliczka. Dzięki plakatom i planszom przygotowanym przez uczniów, poznaliśmy fakty i mity na temat czekolady.

 Chętni wzięli udział w „Słodkim quizie” podczas którego odpowiadali na pytania związane z tym słodkim przysmakiem. Nagrodą oczywiście była czekolada. Najprzyjemniejszym punktem programu była  degustacja różnych rodzajów czekolad! A, że jak wszyscy wiemy, czekolada wpływa na poprawę humoru – do końca dnia wszyscy byli weseli i uśmiechnięci.

Już teraz wszyscy z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny Dzień Czekolady!

Bydgoskimi szlakami

Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią p. M. Kłyszejko uczestniczyli w warsztatach "Od Starego Rynku do Placu Wolności". Odbyli nietypowy spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy. Uczniowie uczestniczyli w grze dydaktycznej, w której wykazali się wiedzą i spostrzegawczością. W trakcie zajęć świetnie się bawili. 

Dzień Kobiet na sportowo

Dnia 12.03.2016r. zapraszamy wszystkie Panie do aktywnego spędzenia sobotniego przedpołudnia. W godzinach 9.00 do 10.30 zapraszamy do sali gimnastycznej Gimnazjum nr 22 na  gimnastykę dla Pań bez ograniczeń wiekowych. Rozruszamy zmęczone zimą plecy, biodra i kolana.

ZAPRASZAMY

Gra edukacyjna

2 marca zespoły z wszystkich klas wzięły udział w konkursie "ZNAJ ZNAK". Konkurs opierał się na grze IPN poświęconej znakom, postaciom i wydarzeniom związanym z najnowszą historią Polski. Najwięcej znaków odgadł zespół klasy IIIb. Gratulujemy

Święto Żołnierzy Wyklętych

1 marca w naszej szkole tak jak w całym kraju uczczono pamięć żołnierzy wyklętych. Uczniowie obejrzeli film poświęcony żołnierzom wyklętym, wysłuchali historii ich życia i walki o wolną Polskę. Spotkanie zorganizowała i poprowadziła Małgorzata Kłyszejko nauczyciel historii.

Odbudowa Teatru Kameralnego w Bydgoszczy

W związku z planowaną renowacją Teatru Kameralnego w Bydgoszczy zachęcamy do wypełnienia ankiety na temat przeznaczenia obiektu dawnego TK z zamiarem przywrócenia mu funkcji kulturalnych. Mozna ją wypełnić ręcznie lub elektronicznie i wydrukować, a następnie dostarczyć do sekretariatu Gimnazjum nr 22. Druga możliwość to wypełnienie formularza poprzez stronę internetową: http://goo.gl/KjGouB

Ankieta: wersja DOC          wersja PDF

Międzyszkolnych Klubów Ucznia Zdolnego.

Zapraszamy uczniów do uczestnictwa w Miejskim  Programie Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

W okresie od marca do grudnia 2016 r. realizowane będą następujące projekty skierowane do zdolnych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych:

1. Popołudnie z Mona Lisą. O sztuce w Pałacu. Spotkania pasjonatów historii sztuki.
2. Akademia Młodych Biologów – nauka poprzez działanie.
3. Widzę, doświadczam, myślę, wiem. Biologia.
4. Grafika komputerowa drogą do zdobycia satysfakcjonującej pracy w branży IT.
5. Szlak chemiczny – badacz, laureat, olimpijczyk, naukowiec, noblista.
6. Inkubator czytelnika, czyli w świecie arcydzieł.
7. Eksperymentalna podróż poprzez epoki.
8. Przygoda z fizyką.

Szczegółowe informacje na temat projektów znajdują się na portalu „Zdolni znad Brdy” edu.bydgoszcz.pl.

Chętni uczniowie proszeni są o pobranie i wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz złożenie go w sekretariacie Pałacu Młodzieży do dnia11 marca r. (sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-19.00).

MATEMATYKA TEż MOżE BYć PRZYJEMNA

Nasi uczniowie pod okiem p. G.Sigurskiej- nauczycielki matematyki, uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Urząd Statystyczny w Bydgoszczy. Uczniowie klasy I podczas warsztatów "Zaszyfrowana statystyka"  zostali zapoznani z podstawowymi informacjami dotyczącymi statystyki. Przybliżona została im również sylwetka M. Rejewskiego. Nie obyło się bez zaszyfrowanych zadań i oczywiście  nagród dla najaktywniejszych.
Uczniowie klasy II uczestniczyli  w wykładzie "Ze statystyką za pan brat". Uczniowie korzystając z różnorodnych pomocy statystycznych odczytywali dane z wykresów i tabel.
Zupełnie inną formę spotkania zaproponowano uczniom klas III. Zostali zapoznani z podstawowymi szyframi klasycznymi tj. szyfrem Atbash, szyfrem Cezara oraz Nihilistów i szachownicą Polibiusza. Byli także aktywnymi uczestnikami statystycznej gry zespołowej typu escape room. Jest to gra, w której uczestnicy muszą zbudować efektywny zespół, aby rozwiązać wszystkie zagadki i łamigłówki dotyczące zasobów statystyki publicznej i odnaleźć klucz do wyjścia z biblioteki. Młodzież w skupieniu i wzajemnej współpracy musieli korzystając ze wskazówek opuścić pomieszczenie w ciagu 45 min. Oczywiście obie grupy doskonale poradziły sobie z zadaniami. Gratulujemy zaangażowania!

ZAPROSZENIE

Dyrektor Gimnazjum nr 22 serdecznie zaprasza nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychologów, a przede wszytkim RODZICÓW uczniów bydgoskich szkół do udziału w otwartym bezpłatnym seminarium
"WARTOŚCI E- POKOLENIA",
które odbędzie się 15.02.2016r. w godz. 14.00 do 16.00
w budynku  WSG - Akademicka Przestrzeń Kulturalna,
bud. L, sala widowiskowa.


Współorganizatorami, a jednocześnie prelegentami są pracownicy  WSG, PPP1 oraz MOEN. Zgłoszenia w celach organizacyjnych można kierować drogą mailową na adres
b.mazur@g22byd.edu.pl oraz telefonicznie
52 3730302. Gorąco zachęcam do udziału w spotkaniu.

                                                                                            B.Mazur
dyrektor Gimnazjum nr 22


WARTOŚCI OCZYMA MłODEGO POKOLENIA

Wartości... Uznaje się za wartość coś, co jest szczególnie cenne. Kształtowanie wartości rozpoczyna się już od najmłodszych lat, a proces rozwoju i utrwalania- przez całe życie. Obecnie młode pokolenie wzrasta w innej rzeczywistości społecznej, politycznej, wspierana jest różnorodnymi nowinkami technicznymi. Powszechne są sytuacje, kiedy to rówieśnicy siedząc obok siebie rozmawiają przez messengera lub gg, wolą spędzać wolny czas na grze komputerowej z nieznajomymi niż spotkać się z kolegami na boisku. Czy zatem to nasze e-pokolenie w dalszym ciągu rozwija stare, ugruntowane wartości poprzednich pokoleń czy może przeżywamy ich kryzys? Czy rozwój technologii komputerowej ma wpływ na kształtowanie i rozwój wartości? Kto i w jakim stopniu ma wpływ na rozwój tych wartości? Jak zapatrują się na to młodzi ludzie? Odpowiedzi na te pytania poszukiwaliśmy 02.02. podczas spotkania młodzieży gimnazjalnej z 9 bydgoskich szkół, które odbyło się na terenie naszej placówki. Zebrane grono bardzo twórczo przedstawiło swoje poglądy na temat wartości, czy są spójne z tymi, które wpajano jeszcze parenaście lat wcześnie ich rodzicom i dziadkom. Zastanawiali się także czy rzeczywiście obecnie spotykamy się z kryzysem wartości, czy po prostu wartości zmieniły swoje znaczenie.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu i cenne wypowiedzi.Podsumowanie ich wypowiedzi zostanie przedstawione przez p. B.Mazur na zorganizowanym przez G22 seminarium w dniu 15.02.2015r. przeznaczonym dla nauczycieli, pedagogów i rodziców.

Trudnych wyborów początki

Uczniowie klas III stają już przed pierwszymi trudnymi życiowymi wyborami. Muszą zastanowić się, co chcą robić w przyszłości, jaki zawód chcą zdobyć... Zatem warto już zapoznać się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych. W dniu 02.02. 2016r uczniowie i ich rodzice mieli możliwośc spotkania się z doradcą zawodowym i osobiście zapoznać się z propozycjami 11 szkół ponadgimnazjalnych, których przedstawiciele odwiedzili mury naszej szkoły. Na jednym spotkaniu oczywiście się nie kończy. Na co dzień każdy ma możliwość przeprowadzenia indywidualnej konsultacji z naszym szkolnym doradcą zawodowym- p. Dominiką Andrzejewską, która oprócz zaplanowanych działań, chętnie poświęca czas na rozmowę. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z propozycjami szkół, zamieszczonymi w gablotkach zawodoznawczych na II p.

Szanowni Rodzice

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie
z wychowawcami w dniu 02.02.2016r. (zmiana z 12.01).
W tym samym dniu po zebraniach wywiadowczych odbędzie się coroczne spotkanie informacyjne
rodziców i uczniów klas III
z przedstawicielami bydgoskiego klastara przemysłowego
oraz szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane przez
Wydział Edukacji i Sportu w Bydgoszczy.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu.

Dyrektor i Wychowawcy klas

„MATEMATYKA W OTACZAJĄCYM NAS ŚWIECIE”- Ogłoszenie wyników 

W związku z tym, że nadesłano tylko prace w technice fotograficznej komisja przyznała dwa równorzędne I miejsca:
Szymon Jędryczka- uczeń kl.6a Szkoły Podstawowej nr 61
Marta Flatow- uczennica kl.5b Szkoły Podstawowej nr 61
Gratulujemy matematycznego oka obiektywu. Jednocześnie informujemy, że nagrody zostaną dostarczone do szkoły laureatów. Prace uczniów można zobaczyć w naszej TUTAJ


Wigilia szkolna

W naszej szkole w tym roku nietypowo przebiegały obchody Wigilii. Poraz pierwszy nie skupialiśmy się w klasach tylko wszyscy razem świętowaliśmy na sali gimnastycznej. Najpierw grupa naszych rówieśników przygotowana pod bacznym okiem naszych polonistek- p. A.Kotowskiej i E.Śniegowskiej przedstawiła jasełka "Poszukiwanie Nowonarodzonego", wszystkie klasy przygotowane przez p. A. Wójtowicz zaśpiewały wybrane przez siebie kolędy, a na sam koniec chętni zebrani przez p. P.Kalinowską zaśpiewali kilka piosenek świątecznych w języku angielskim. Jak nietypowo, to nietypowo... Zaskoczeniem chyba dla wszystkich był występ klasy 1n, czyli naszych nauczycieli. Zaśpiewali wiązankę kolęd z akompaniamentem grającej na gitarze p. Dyrektor. Święta bez Gwiazdora to nie święta! Zanim każdy dostał prezent, trzeba było spełnić życzenie Gwiazdora- jedni śpiewali kolędy w języku polskim albo angielskim, inni recytowali wiersze. Generalnie wszysce zasłużyli na prezenty! No i nastał czas łamania się opłatkiem, życzeń iwspólnego biesiadowania. Inaczej nie znaczy gorzej! O tym mogliśmy się przekonać właśnie 22 grudnia.
Zapraszamy do GALERII

Z wizytą na WSG

17 grudnia uczniowie klas trzecich wraz z p. M. Kłyszejko- nauczycielką historii wzięli udział w szkoleniu „Młodzieżowe projekty  międzynarodowe” zorganizowanym przez Europe Direct Bydgoszcz. W czasie szkolenia prowadzonego przez p. Joannę Wójtowicz uczniowie dowiedzieli się jak pisać projekty oraz w jaki sposób je realizować. Podzielone było na dwie części. W części pierwszej uczniowie teoretycznie zgłębiali temat. W części praktycznej napisali przykładowe projekty. Na pewno ich forma i treść jest ważnym elementem przygotowania młodych ludzi do sprawnego funkcjonowania w przyszłym dorosłym już życiu.

MAGIA ŚWIĄT- warszaty florystyczne

 Dnia 15 grudnia 2015r.  odbyły  się  w naszej szkole  warsztaty  florystyczne z okazji  nadchodzących  Świąt Bożego Narodzenia.  Uczestniczyły  w nich  uczennice  naszego  gimnazjum pod bacznym okiem pani Małgorzaty Ulanowskiej- Dylik- nauczycielki biologii i pasjonatki florystyki. Wykonały stroiki  świąteczne z jodły szlachetnej z dodatkiem gałązek ostrokrzewu i eukaliptusa. Ozdobiły  kolorowymi  bombkami, owocostanani anyżu, korą cynamonu  oraz plastrami pomarańczy. Połączenie to sprawiło, że stroiki te nie tylko będą  w domach uczennic świąteczną dekoracją, ale  poprzez  swój  niezwykły  zapach również wprowadzą niepowtarzalną atmosferę Świąt.

Pisanie listów AMNESTY INTERNATIONAL

Jak co roku włączyliśmy się w akcję Amnesty International - Maraton Pisania  Listów. Maraton odbywa się co roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. W naszej szkole udało się napisać kilkadziesiąt listów. Poza pisaniem listów przeprowadziliśmy zajęcia, w czasie których przedstawiliśmy historię AI oraz cele, które przyświecają tej organizacji. Młodzież zobaczyła prezentację poświęconą AI, obejrzała także krótkie filmy opisujące postaci, w obronie których pisaliśmy listy. Przygotowano także tablice pokazujące poszczególne postaci. Akcję przygotowały i przeprowadziły pani pedagog- Dominika Andrzejewska oraz nauczycielka historii- p. Małgorzata Kłyszejko. Więcej informacji o samej organizacji można uzyskać TUTAJ

Jak  co roku  uczniowie  naszej szkole  brali udział w Światowym  Dniu  Walki  z  Aids. Przygotowali plakaty, albumy i prezentacje, w których zawarte były informacje o tej groźnej chorobie,  drogach zakażenia oraz sposobach zapobiegania  wniknięciu do naszego organizmu wirusa HIV. W tym roku p. M.Ulanowska-Dylik zorganizowała konkurs klasowy dotyczący HIV i AIDS. W kategorii  plakat zwyciężyła klasa  IIA, a w kategorii album – klasa  III B.
Zwycięzcom gratulujemy!

Kolejne zebranie z rodzicami...

Jak ten czas szybko mija... Wydawałoby się, że to dopiero było, a już minął miesiąc. Zapraszamy Rodziców do kolejnego spotkania z wychowawcami podczas zebrań 08.12.2015r o godz. 17.00, a następnie będzie okazja porozmawiać z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

W "Młynie Wiedzy"

2 grudnia nasza szkoła świeciła pustkami. Wszystko to za sprawą p. Dyrektor, która z wychowawcami zorganizowała dla wszystkich klas   wyjazd do Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" w Toruniu. Ścieżka dydaktyczna związana z optyką była tylko początkiem budzącej się w nas ciekawości do tego co znajduje się na pozostałych piętrach tego nietypowego muzeum. Bawiliśmy się, a to wszystko nauka! Trudno ocenić, co było najciekawsze, bo każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Szkoda tylko, że tak szybko mijał czas i trzeba było stamtąd wychodzić. Może będzie jeszcze okazja, żeby tam wrócić? Na pewno warto...

Zapraszamy do GALERII

AKTYWNA SOBOTA

Spotkajmy się

28.11.2015r.


Od godz. 9.00 zostaną rozegrane
ZAWODY FUTSALOWE.
     
ZBIERZ DRUŻYNĘ 3 +1 REZERWOWY
Dziewczyna w drużynie to SKARB, 
więc każdy jej gol liczy się podwójnie:-)
PRZYJDŹ , ZAGRAJ I WYGRAJ…
Do części sportowej "Aktywnej soboty" proszę zgłaszać się
do pani A. Kowalskiej
Oprócz rozgrywek sportowych czeka na Was jeszcze wiele innych interesujących niespodzianek. Pani G. Sigurska i  M. Małaczyńska oferują inną formę aktywności:

- cudeńka z kolorowej soli
- obrazy malowane folią
- świąteczne witraże

ZAPRASZAMY!!!

Klasa I w Muzeum im. Wyczółkowskiego 

26.11.2015r. klasa I wraz z nauczycielką historii- p. Małgorzatą Kłyszejko uczestniczyła w warsztatach "Nie tylko jak Indiana Jones" w Muzeum Archeologicznym. Podczas warsztatów uczniowie poznali pracę archeologa, nie obyło się bez zabawy. Wszystkim podobał się zarówno wykład prowadzącego, jak i wystawa przybliżająca pradzieje człowieka.

Najważniejsze- zachować spokój!

Ostatnio bardzo dużo się mówi o niebezpieczeństwach związanych z dopalaczami. Media, lekarze, policja, nauczyciele, rodzice- wszyscy ostrzegają, że są w nich zawarte trucizny, których działania nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Idąc ulicą też nie możemy ocenić jednoznacznie z jakiego powodu człowiek się np. zatacza lub dławi własną śliną. Nie musi być to związane z alkoholem, a wręcz przewidywać wielkie niebezpieczeństwo, jak udar, wylew, atak padaczki czy zawał. Dlatego w środę 25 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach i pokazie udzielania pierwszej pomocy poprowadzonych przez p. Angelikę Kowalską. Okazuje się, że to wcale nie jest takie trudne. Najważniejsze, żeby zachować spokój. Nie wolno jednak się poddawać i zaniechać udzielenia pomocy, bo kiedyś to my możemy tej pomocy potrzebować. Problemy zdrowotne, ktore jeszcze do niedawna dotyczyły ludzi starszych, niestety obecnie dotyczą również młodych, a w szczególności tych, którzy zażywają dopalaczy. Warto wiedzieć jak takim ludziom pomóc, gdyby rzezcywiście nastapił atak, bo możemy byc jedynymi ludźmi, którzy są w stanie uratować im życie.

Kuchnia Prasłowian

W naszym Gimnazjum staramy się propagować zdrowe odżywianie. Nie zapominajmy jednak, że Słowianie jedli także bardzo zdrowo. Pani Małgorzata Kłyszejko- nauczyciel historii i techniki przygotowała warsztaty pod smacznym tytułem "Kuchnia Prasłowian". Uczniowie mogli komponować sałatki z różnego rodzaju kasz oraz dodatków- warzyw i owoców. Popijali swoje sałatki kwasem chlebowym i sokiem z brzozy. Wszyscy świetnie się bawili, okazało się, że kuchnia prasłowian jest nie tylko zdrowa, ale i bardzo smaczna.

Bydgoski Listopad

Nasza szkoła jak co roku włącza się w obchody Bydgoskiego Listopada czyli upamiętnienie wydarzeń z 18 listopada 1956r rozgrywających się m.in. ma Wzgórzu Dąbrowskiego, gdzie wówczas znajdowała się zagłuszarka- symbol cenzury, blokady informacji, lęku komunistycznych władz przed prawdą. Cała aparatura stacji zagłuszającej znajdowała się w budynku przy ul. Na Wzgórze Dąbrowskiego 12, nieopodal którego znajdował się dwudziestopięciometrowy drewniany maszt z budką fiderową u podstawy słupa. Cały teren otoczony był wysoką siatką, która jednak nie była w stanie zatrzymać tłumu demonstrantów. Wdarli się oni za ogrodzenie i zniszczyli całą aparaturę.

Serdecznie zapraszamy uczniów Gimnazjum nr 22,
ich rodziców oraz mieszkańców Szwederowa
do wspólnych uroczystych obchodów
tego społecznego wystąpienia.
Uroczystości rozpoczną się Mszą św.
w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
 22 listopada 2015r o godz.10.00,
a następnie przejście

na Skwer 18 listopada 1956r.


Uczniowie Gimnazjum nr 22 pod kierunkiem p. Małgorzaty Kłyszejko- nauczycielki historii i p. Anny Wójtowicz- nauczycielki sztuki przygotowali pod zagłuszarką krótki apel poświęcony wydarzeniom sprzed 59 lat. Gościliśmy wielu zacnych gości- m.in. p. E.Kozanecką, p.G.Szabelską, p.M.Kozłowicza, , sztandary m.in. Straży Miejskiej, Związku Sybiraków, NZZZ Solidarności, Stronnictwa Pracy, Gimnazjum nr 23, Szkoły Podstawowej nr 61 i in.  Szczególnie wzruszeni byli dwaj uczestnicy tamtych wydarzeń, którzy przybyli na Wzgórze Dąbrowskiego, by opowiedzieć o tym co wówczas zaszło.

Warsztaty teatralne

Nasi uczniowie mieli możliwość aktywnego wcielenia się w role. Warsztaty na zaproszenie p. Anity Kotowskiej prowadziła profesjonalna aktorka Katarzyna Chmara-Collins, absolwentka Państwowej, Wyższej Szkoły Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, nauczyciel, arteterapeuta, założycielka bydgoskiego teatru improwizowanego wymyWammy, działającego przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. To interesujące doświadczenie  pokazało, ze praca aktorska wcale nie jest taka prosta.

Samo zdrowie!!!

18 listopada 2015 roku w ramach realizacji programu Trzymaj Formę, do którego nasza szkoła należy od kilku lat zorganizowano kolejną, równie smaczną degustację dla uczniów. Tym razem panie M. Ulanowska- Dylik, I.Knapik i D.Andrzejewska z pomocą grupy uczniów zachęcały młodych gimnazjalistów do sięgania po świeże soki jako źródło witamin oraz alternatywę dla owoców. Uczniowie mogli skosztować soki ananasowe, pomarańczowe, jabłkowe. Dodatkowo uczniowie mogli poczęstować się przysłowiowym chlebem ze smalcem oraz kiszonkami: ogórkiem i kapustą. Ten mało już popularny zwyczaj jedzenia chleba ze smalcem oraz ogórkiem, stanowi ogromne źródło cennych wartości dla młodego organizmu. Sam zaś smalec, tradycja kuchni polskiej, jest tłuszczem zdrowszym niż wszechobecnie reklamowana oliwa z oliwek. Uczniowie chętnie sięgali po przygotowane produkty a zainteresowanie sprawiło że tego typu akcje powtórzymy na wiosnę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Cześć ich pamięci!

Listopad, to czas zadumy nad życiem, ale i jego końcem, a wyrazem tego są nasze odwiedziny grobów bliskich nam osób. Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem- ks. Markiem Kusym odszukali mogiły Polaków, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Na cmentarzu przy ul. Kossaka jest kilkadziesiąt takich grobów. Są to powstańcy, żołnierze AK, więźniowie obozów, a nawet harcerz Szarych Szeregów. Symboliczny znicz i modlitwa, to wyraz naszej pamięci o nich.


Listopad to czas zadumy i pamięci o zmarłych. Podczas plastycznych zajęć artystycznych uczniowie wraz z nauczycielem- p.Anną Wójtowicz odwiedzili pomnik ku czci ofiar zbrodni hitlerowskich znajdujący się na terenie parafii MBNP w Bydgoszczy. Zapalenie zniczy, chwila zadumy i przypomnienie wydarzeń z tego okresu było wstępem do zapoznania się z twórczością rzeźbiarza tego obelisku. Jest nim jak niewiele osób wie- Józef Makowski- jeden z najwybitniejszych artystów w powojennej Polsce. Jest autorem takich rzeźb jak: posąg Chopina i Paderewskiego  stojących przed Filharmonią Pomorską, pomnika Lotników Ziemi Bydgoskiej, pomnika pomordowanych gimnazjalistów w Parku Kochanowskiego, czy rzeźb ryb zdobiących przez kilkadziesiąt lat starą misę fontanny na Placu Wolności- w miejscu w którym jest odbudowany obecnie Potop. Jednak najbardziej znanym działem Makowskiego jest Pomnik Pomordowanych w Dolinie Śmierci w Fordonie. Informacji o rzeźbiarzu i jego twórczości a także wielu cennych rysunków i opisów dostarczył nam komiks autorstwa J. Przybylskiego i M. Jasińskiego, któremu na zajęciach artystycznych uczniowie wnikliwie się przyjrzeli:-)


 
Klasa pierwsza wraz z nauczycielem techniki Panią Małgorzatą Kłyszejko odwiedziła Muzeum Fotografii. W czasie zajęć uczniowie mogli obejrzeć wiele ciekawych aparatów a także odwiedzić ciemnię fotograficzną. Zajęcia były bardzo ciekawe, mamy nadzieję że jeszcze nie raz zawitamy w muzeum.

PRZYPOMNIENIE...

Przypominamy, że dnia 10.11.2015r o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami, a po nich można indywidualnie porozmawiać o postępach dziecka z nauczycielami poszczególnych przedmiotów w salach wg harmonogramu wywieszonego na drzwiach wejściowych w dniu zebrania. Jest wiele spraw do omówienia, dlatego serdecznie zapraszamy.

Dyrektor G22 oraz wychowawcy i nauczyciele

Polacy ratujący Żydów- warsztaty IPN

3 listopada 2015r. w naszej szkole gościliśmy pracownika Instytutu Pamięci Narodowej- p. Grzegorza Kacprzaka, który uczniom klas III w bardzo interesujący sposób opowiadał o postawach Polaków wobec zagrożonych Holocaustem Żydów. Przedstawił warunki, w jakich przyszło działać tym, którzy z narażeniem życia zdecydowali się na pomaganie ginącym. Bardzo trudny temat, a jednak ważny we właściwym poznaniu historii.

Sportowe Halloween

Już swoistą tradycją naszej szkoły stały się imprezy sportowe organizowane z różnych okazji. Tym razem 28.10.2015 p. Angelika Kowalska przygotowała serię konkurencji sportowych w scenerii czarownic, kościotrupów i zombi :-) Uczestnicy latali na miotłach w slalomie, rzucali do celu po kilkakrotnym obracaniu się wokół słupka, ganiali wężykiem w konkurencjach drużynowych czy rzucali piłką w "kościotrupa wychodzącego z trumny". Oczywiście przebrania i cała sceneria to tylko pretekst do tego, aby dobrze i aktywnie się bawić, w gronie roześmianych koleżanek, kolegów i nauczycieli. Już nie możemy się doczekać kolejnych takich rozgrywek... Może z okazji Mikołajek?

Aktywna sobota w G22

Jak zapowiadaliśmy, ruszyły "Aktywne soboty z G22", czyli cykl spotkań sportowych i różnorodnych warsztatów towarzyszących. Tym razem dominowała koszykówka. Rozegrano mecze trzyosobowych zespołów oraz wyłoniono króla i królową rzutów osobistych.W stołówce można było trochę pogłówkować w rywalizacjach bardziej statecznych, jakimi są gry planszowe. Dla dzieci przygotowaliśmy również ciekawe i atrakcyjne książki i zabawy rysunkowe. Mimo wczesnej sobotniej pory, frekwencja była dość spora a humory dopisywały. W spotkaniu uczestniczyły również osoby spoza grona naszych uczniów. Szkoda, że było ich tak mało, ale mamy nadzieję, że następnym razem będzie więcej. Ciekawe czy takim samym zainteresowaniem ze strony naszych gimnazjalistów będą cieszyły się kolejne nasze spotkania... Kolejne już 28 listopada. Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych. Drzwi naszej szkoły są szeroko otwarte.

Konkurs o Unii Europejskiej

Jak co roku wszystkie klasy zmierzyły się w konkursie poświęconym UE. Pytania dotyczyły ciekawostek związanych z poszczególnymi krajami UE. W rywalizacji brały udział trzyosobowe zespoły. Największą wiedzą wykazał się zespół klasy pierwszej, gratulacje. Konkurs przy wsparciu Europe Direct zorganizowała Pani Małgorzata Kłyszejko nauczyciel historii

Uczniowie G22 na Nocy Nauki

22 października nasi uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez VIII LO w ramach Nocy z Nauką.
Pierwsze warsztaty dotyczyły japońskiego liczydła SOROBAN. Uczniowie mieli okazję nauczyć się dodawania i odejmowania na liczydle w formie elektronicznej. Część grupy grała również w grę dotyczącą rozpoznawania trójkątów, której zasady oparte są na znanej grze "Zgadnij kto to".
Drugie warsztaty dotyczyły przedsiębiorczości. Uczniowie grali w grę CASHFLOW. Jest to gra planszowa wymyślona przez Roberta Kiyosaki, której celem jest nauczenie graczy koncepcji inwestowania i zarabiania pieniędzy. Mimo, że były to warsztaty z przedsiębiorczości uczniowie mieli przy tym dobrą zabawę i dużą dawkę humoru. Prowadzący zajęcia - uczniowie klasy III LO w przystępny sposób wyjaśnili zasady gry i cały czas służyli pomocą graczom. Uczniowie z dużym zainteresowaniem brali udział w grze.

„Grzyby wokół nas – przyroda częścią nas”

Nasza prężnie działająca pani od biologii Małgorzata Ulanowska- Dylik znów 22 października zabrała uczniów na interesujące warsztaty przyrodnicze. Tym razem uczniowie z klasy pierwszej brali udział w warsztatach o grzybach w Katedrze Biologii  UKW w Bydgoszczy. Poznali różne gatunki grzybów – nie tylko te, które zbierają jesienią w lasach, ale przede wszystkim grzyby mało znane, a ciekawe pod względem wyglądu, rozwoju i rozmnażania. Wielu z tych grzybów nie spotykamy podczas wędrówek po lasach, a pełnią ważne funkcje w przyrodzie miast. Przede wszystkim  rozkładają  resztki  materii organicznej przyczyniając się do wzbogacenia gleby w substancje mineralne. Niektóre z nich nieprzyjemnie pachną, inne rozpadają się roznosząc w ten sposób zarodniki, a jeszcze inne wręcz strzelają zarodnikami. Bardzo ciekawymi grzybami są gwiazdosze o pięknym kształcie owocników  oraz ucho bzowe. Czy wiecie, że olszówki potrafią świecić w nocy? O tym i innych ciekawostkach ze świata grzybów możecie się dowiedzieć uczestnicząc w warsztatach w Ogrodzie Botanicznym  UKW.  

Kamera otworkowa

W naszym Gimnazjum jak co roku odbył się pokaz kamery otworkowej. Nauczyciel techniki- pani Małgorzata Kłyszejko wraz z uczniami klasy II przygotowała jedną z sal, która posłużyła za wnętrze aparatu fotograficznego. Uczniowie mogli zobaczyć jak działa aparat oraz jak powstaje zdjęcie w jego wnętrzu. Uczniowie klasy pierwszej samodzielnie wykonali niewielkie aparaty otworkowe.

„Drzewa wokół nas – przyroda częścią nas”

Dnia 16 października 2015r. uczniowie klasy drugiej  G-22 wraz z opiekunem- p. Małgorzatą Ulanowską- Dylik brali udział w warsztatach w Ogrodzie Botanicznym UKW w Bydgoszczy. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z pospolitymi drzewami rosnącymi  w Polsce. Uczestnicy zajęć musieli rozpoznać drzewa po liściach, owocach lub pokroju. Następnie uczniowie udali się na spacer po Ogrodzie Botanicznym, w którym musieli rozpoznawać poszczególne gatunki oraz zbierać  liście do zielnika. Piękna pogoda i jesienne  barwy liści sprzyjały nauce.  Wszystkich zachęcamy do odwiedzenia Ogrodu Botanicznego, który jest piękny o każdej porze roku, a zwłaszcza jesienią.            

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W tym roku 14 października wszystkich pracowników naszej szkoły czekała miła niespodzianka. Uczniowie pod bacznym okiem nauczycielek języka polskiego- p. E. Śniegowskiej oraz muzyki- p. A. Wójtowicz przygotowali przedstawienie odnoszące się do tematyki tego szczególnego dnia. Humorystycznie przedstawiona rzeczywistość szkolna wprowadziła na usta wszystkich szeroki uśmiech. p. Dyrektor zażyczyła sobie nawet dwa eksponaty- wałek do wbijania wiedzy i lejek do wlewania rozumu :-). Nie obyło się bez życzeń i kwiatów oraz radosnych rytmów piosenek .
Ten dzień był również szczególnym dniem dla uczniów klasy I. Zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Gimnazjum nr 22. Złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali pamiątkowe zwoje z treścią przyrzeczenia.

"Aktywna sobota" z koszykówką.

W sobotę 24.10.2015r. ruszają "Aktywne soboty". Sala gimnastyczna będzie huczeć od uderzeń piłki, bo tym razem rozegramy turnieje koszykówki. W międzyczasie konkurs rzutów osobistych wyłoni najcelniejszych. Dla tych mniej usportowionych przygotowaliśmy inne rozgrywki- umysłowe i zręcznościowe. Mile widziane także dzieci, bo przecież i dla nich znajdzie się coś miłego. Serdecznie zapraszamy naszych uczniów, ich rodziny i okolicznych mieszkańców do wspólnej zabawy. Wejście od strony boiska sportowego.

Dziennik elektroniczny ruszył!

Zapraszamy rodziców do zakładania konta dostępowego. Instrukcja była rozdawana na zebraniach z rodzicami, dostępna także w sekretariacie. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, zapraszamy do szkoły, na pewno wspólnie je rozwiążemy.
    Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że zgodnie z zapowiedziami, dnia 17 listopada w godz. 16.00 do 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie
"Otwartej pracowni komputerowej". Zapraszamy rodziców, opiekunów oraz dziadków naszych uczniów do skorzystania z pomocy w nabywaniu nowych umiejętności- obsługi komputera. Może potrzebuje Pan/Pani pomocy w założeniu konta poczty elektronicznej, zainicjowaniu działania e- dziennika, a może poszukać znajomych na facebooku? Nic prostszego! Wtorek do Państwa dyspozycji.

Beata Mazur

Z pola na stół- uczyń jedzenie bezpiecznym

Dnia  30 września  2015r. z inicjatywy p. M.Ulanowskiej - Dylik, nauczycielki biologii odbyło  się  w naszej  szkole  spotkanie  z  dietetykiem, p. Natalią  Kożuchowską, która przygotowała i przeprowadziła  prelekcję  dla  uczniów  naszego gimnazjum  na temat  bezpiecznej  żywności. W  ostatnich  latach  pojawiło się wiele  nowych  patogenów  oraz  wiele  mikroorganizmów zwiększyło  swoją  odporność. Dystrybucja  żywności  po  całym świecie   i  różnymi  środkami  lokomocji sprzyja rozprzestrzenianiu się  tych  patogenów  i  wywoływaniu  przez  nich  chorób.  
W  trakcie  prezentacji  dowiedzieliśmy  się,  jakie  mikroorganizmy  i  związki  chemiczne  znajdujące się  w  żywności  lub  powstające  w  trakcie jej  transportu,  najbardziej  zagrażają  naszemu  zdrowiu. Prelegentka  przedstawiła  również  metody  zapobiegania  rozprzestrzenianiu  się  patogenów  i  czynności, które    niezbędne  w  życiu  codziennym, aby  nasza  żywność  była  bezpieczna.

Z wizytą w Schronisku dla zwierząt

W dniu 30 września udaliśmy się na wycieczkę do Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy.

Przygotowaliśmy dużo darów dla psów i kotów w postaci suchej karmy, puszek z pokarmem mięsnym, koców, smyczy, pojemników do wody i pożywienia. Przywitała nas pani Dyrektor – Izabella Szolginia, która opowiedziała nam o swojej pracy. Zwróciła szczególną uwagę na szczepienia ochronne zwierząt oraz sterylizację, która zapobiega nadmiernemu rozmnażaniu się zwierząt.               Pani Dyrektor opowiedziała również o pracy stowarzyszenia LIRA zajmującym się pozytywnym szkoleniem psów schroniskowych. Poinformowała nas, iż obecnie jej priorytetem w działalności jest zrzucenie łańcuchów z psich szyi. Prowadzi szeroką kampanię na rzecz swobodnego poruszania się psów, zwłaszcza w gospodarstwach wiejskich. Również wymaga od właścicieli czworonogów bezwzględnego sprzątania odchodów po swoim psie. Następnie p. Szolginia przedstawiła nam swojego psa – wilczarza irlandzkiego oraz małego, czarnego kotka, który mieszka u niej w gabinecie. Później nadszedł czas zwiedzania schroniska. Obejrzeliśmy boksy dla psów oraz wybieg dla kotów. Przytulaniu i głaskaniu nie było końca. W przyszłym roku znowu tu wrócimy.

Uczniowie  G-22 wraz z opiekunką: p. M. Ulanowską-Dylik

Dziennik elektroniczny tuż tuż...

Z wielką przyjemnością informujemy, że już o ruszamy z dziennikiem elektronicznym. Rodzice, którzy chcieliby mieć bieżący  dostęp do informacji o postępach swoich pociech, a jeszcze nie dostarczyli potrzebnych danych lub nie mają aktywnego konta poczty elektronicznej (adres e-mail jest jedyną formą logowania) - p. dyrektor B. Mazur zaprasza do indywidualnego kontaktu. Oferujemy pomoc w założeniu konta, aktywacji konta i obsłudze dziennika elektronicznego.
Już 6 października podczas najbliższego zebrania wszyscy rodzice zostaną poinstruowani o sposobie korzystania z dziennika, w związku z tym już serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.

                                                                                                    B.M.

I już po biegu...

Z wielką przyjemnością obserwowaliśmy naszych uczniów wśród uczestników VI Biegu Na Szwederowie, a z jeszcze większą przyjemnością oklaskiwaliśmy tych, którzy po pełnej determinacji ukończyli go z sukcesem. Gratulujemy wszystkim, ale w szczególności Kamilowi Karwickiemu za zajęcie II miejsca wśród grupy gimnazjalistów.
Tak trzymajcie!!

Spotkanie z rodzicami

Dyrektor szkoły i wychowawcy serdecznie zapraszają rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie, które odbędzie się
8 września o godz. 17.00.

Jak co roku jesteśmy współorganizatorami Biegu po Szwederowie. Tym razem odbędzie się 13 września. Celem Organizatorów imprezy jest upamiętnienie poległych podczas II wojny światowej na Szwederowie, upowszechnienie biegania jako prostej, ogólnodostępnej formy ruchu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również promowanie osiedla Szwederowo. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz szczegółowymi informacjami na stronie Organizatorów biegu. Ponadto przedstawiamy program i mapę trasy biegu.
Do zobaczenia w niedzielę.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Już niedługo niestety kończy się okres upalnych wakacji... Czas wrócić do szkolnych murów. Pierwsze spotkanie czeka Was 1 września o godz. 9.00.

SZANOWNI RODZICE

J
uż w bieżącym roku szkolnym rozpoczęły się zmiany w zakupie podręczników do szkół podstawowych. W kolejnych latach czekają nas kolejne- dotyczące także gimnazjów. Warto się zapoznać z informacją kiedy Państwa dziecko będzie miało prawo do darmowego podręcznika. TUTAJ
Informacje o podręcznikach do klas II i III na rok szkolny 2015/16 znajdują się w zakładce DOKUMENTY.