galeria.xht

Witamy na stronie


NABÓR UCZNIÓW

DO KLAS I


WAŻNE INFORMACJE!!!

01.07.2015r. zostanie ogłoszona lista uczniów zakwalifikowanych do klasy I w Gimnazjum nr 22. Informacja ta dotyczy wyłącznie uczniów spoza rejonu szkoły, którzy deklarowali w naborze elektronicznym chęć uczęszczania do G22. Do 2 lipca należy dostarczyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach sprawdzianu szóstoklasisty.

Przypominamy, że wszyscy uczniowie z obwodu Gimnazjum nr 22 którzy elektronicznie zadeklarowali chęć uczęszczania do naszej szkoły także muszą wspomniane powyżej dokumenty dostarczyć do sekretariatu.


Uczniowie, którzy nie zarejestrowali się w systemie naboru elektronicznego, a chcą podjąć naukę w Gimnazjum nr 22 również z oryginałami zapraszamy do sekretariatu. Czekamy...
 


Informujemy, że nabór do przedszkoli i szkół prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz na rok szkolny 2015/ 2016 odbędzie się z wykorzystaniem elektronicznych systemów rekrutacji. W bieżącym roku rozpoczynamy elektroniczny nabór do szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ze szczegółami można zapoznać się TUTAJ.
Rodzice i opiekunowie, którzy chceliby uzyskać dokładniejsze informacje nt. procedury naboru na rok szk.2014/15 mogą skorzystać z przewodnika opiekuna.

Aplikacja umożliwiająca zapoznanie się z ofertą edukacyjną gimnazjów oraz wprowadzania podań zostanie uruchomiona 27 kwietnia 2015 r. pod adresem: www.bydgoszcz-gim.edu.com.pl

Zachęcamy do zapoznania się z zarządzeniem Kuratora Oświaty w Bydgoszczy w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2015/2016.
Proponujemy także zapoznanie się z Kryteriami rekrutacji do gimnazjów prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz na rok szkolny 2015/2016


HARMONOGRAM NABORU ELEKTRONICZNEGO

WAKACJE!!!

Minął kolejny rok trudnych wyzwań, wysiłku, pracy i nauki. Nadszedł upragniony czas odpoczynku, wyjazdów, spotkań z rodziną i przyjaciółmi.  Zachowajcie szczególną ostrożność podczas wakacyjnych szleństw i do zobaczenia we wrześniu...


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Informujemy, że uroczyste zakończene roku szkolnego odbędzie się
czwartek, godz. 17.00 klasy IIII
piątek, godz. 9.00 klasy I-II

SZANOWNI RODZICE

Już w bieżącym roku szkolnym rozpoczęły się zmiany w zakupie podręczników do szkół podstawowych. W kolejnych latach czekają nas kolejne- dotyczące także gimnazjów. Warto się zapoznać z informacją kiedy Państwa dziecko będzie miało prawo do darmowego podręcznika. TUTAJ

Informacje o podręcznikach do klas II i III na rok szkolny 2015/16 znajdują się w zakładce DOKUMENTY.

STER NA BYDGOSZCZ

Wielkie święto wodniaków już po raz ósmy wystartuje w Bydgoszczy. Na malowniczej Wyspie Młyńskiej trzy czerwcowe dni (19 – 21 czerwca) wypełnią koncerty, wystawy i wodne atrakcje. Wszystko z myślą o tych, którzy ukochali pokonywanie śródlądowych wodnych szlaków.

Bydgoski Festiwal Wodny "STER NA BYDGOSZCZ 53oE, 18oN” rośnie z roku na rok. Coraz bogatszy staje się program imprezy. Co raz więcej jednostek przypływa do Bydgoszczy. Coraz większa liczba widzów przybywa na to najważniejsze wodne święto w regionie. W tym roku głównym gościem Festiwalu będzie Aleksander Doba, najpopularniejszy obecnie polski podróżnik, który swoimi dokonaniami i niebywałą wręcz skromnością podbija serca publiczności.

Podczas „Steru” będziemy podziwiać paradę jednostek, które z okazji imprezy dotarły do Bydgoszczy i które dumnie zaprezentują się na Brdzie. Odbędzie się tradycyjny wyścig łodzi zbudowanych z plastikowych butelek, by w ten sposób po raz kolejny przypomnieć o konieczności dbania o naturalne środowisko. Silnym punktem steru jak co roku będą koncerty szantowe (Własny Port, North Cape, Mechanicy Shanty). Z gwiazd wystąpią u nas: Monika Brodka, Michael „Patches” Steward Quartet, Jarek Wist.  

Do Bydgoszczy zapraszamy Wyłącznym organizatorem „Steru” jest Miasto Bydgoszcz. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem www.sternabydgoszcz.pl oraz na naszym profilu na Facebook’u: www.facebook.com/SterNaBydgoszcz  

PROGRAM    
Atrakcje 1
Atrakcje 2

Z wizytą na WSG

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach warsztatowych dotyczących przyszłości UE. Dodatkowo wzięli udział w lekcji poświęconej tożsamości kulturowej Pomorza i Kujaw.
W czasie zajęć poznali zabytki kultury, a także miejsca warte odwiedzenia. Warsztaty odbyły się na WSG zostały zorganizowane i przeprowadzone przez pracowników Ośrodka Debaty Międzynarodowej.
W tym dzisiejszym dniu radości,
życzę 100 lat pomyślności.
Niech Wam życie w szczęściu płynie, niech Was radość nie ominie!
Dziś chcę złożyć Wam życzenia, szczęścia, zdrowia, powodzenia.
Niech Wam słońce jasno świeci
i w radości dzień przeleci.
Niech odejdą smutki troski,
by nastąpił dzień radości.

Wszystkim dzieciakom, tym małym i tym ciut starszym życzymy, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!

Drogie Mamy!

W dniu Waszego święta
przyjmijcie
najserdeczniejsze życzenia
zdrowia, szczęścia, pomyślności
 i zadowolenia
z codziennej troski o swoje dzieci :-)

Upamiętnienie zakończenia II wojny światowej

W naszym Gimnazjum nie zapomnieliśmy o rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uczniowie klasy IIa pod kierunkiem nauczyciela historii Pani Małgorzaty Kłyszejko przygotowała apel poświęcony 70 rocznicy zakończenia Ii wojny światowej. Apel połączony został z prezentacją dotyczącą przebiegu wojny.W ramach uczczenia tego wydarzenia pani Kłyszejko zorganizowała także quiz wiedzy o II wojnie światowej. Wszystkie klasy wystawiły swoje drużyny. Największą wiedzą wykazała się reprezentacja klasy IIIa. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych quizach


Zapraszamy do galerii...

ZOSTAŃ OMNIBUSEM INFORMATYCZNYM!


Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w corocznym konkursie o tytuł "Omnibusa Informatycznego", który odbędzie się w czwartek 28 maja o godz. 15.40 w sali 69.

Sprawdź, co potrafisz
i udowodnij, że jesteś najlepszy!

Zgłoszenia- do p. B.Mazur


Smaczna wycieczka

29 kwietnia 2015 roku klasa IIa z wychowawcą- Anną Wójtowicz miała niecodzienną możliwość uczestniczenia w warsztatach kulinarnych. Zajęcia przeprowadzone zostały w profesjonalnej kuchni cateringowej: Live Food w Bydgoszczy.

czytaj dalej...
Zapraszamy do galerii

Gratulacje!!

28 kwietnia nasze ukoleżanki Małgorzata Konieczna z klasy 2b oraz Joanna Bytner i Julia Nowak - obie z klasy 3b wzięły udział w corocznym konkursie KATOLIADA. Z dumą informujemy, że Asia zajęła I miejsce w kategorii poezja i proza deklamując wiersz Tima Burtona "Vincent", zaś Julia uhonorowana została III miejscem w kategorii piosenka wykonując "Unconditionally" Kate Perry. Małgosi prezentującej  "Durch den Monsun" autorstwa Tokio Hotel nie udało się osiągnąć pozycji finalistki. Dziewczęta pokonały 40 uczestników z różnych szkół. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dzień Mariana Rejewskiego

8 kwietnia w Gimnazjum nr 22 odbył się Dzień Mariana Rejewskiego. Pan Mirosław Sprenger przygotował i przedstawił prezentację poświęconą życiu i dokonaniom tego sławnego kryptologa. Pani Małgorzata Kłyszejko przedstawiła uczniom film poświęcony wybitnemu matematykowi. W czasie następnej lekcji reprezentacje poszczególnych klas wzięły udział w zorganizowanym przez panią Kłyszejko konkursie wiedzy o Rejewskim. W rywalizacji najlepszy okazał się zespół klasy IIIb.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Z lekkim opóźnieniem, bo 25 marca 2015 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tego dnia pedagog szkolna zaprosiła przedstawicieli Straży Miejskiej w Bydgoszczy na rozmowy z uczniami. Funkcjonariusze spotkali się z każdą klasą, omawiali problem cyberprzemocy, przestrzegali nastolatków, jak powinni się zachowywać w Sieci, zaprezentowali tez filmiki profilaktyczne. Młodzież była zainteresowana, przecież wszystko, co wiąże się z komputerem jest dla młodych ludzi wciągające. Tego dnia też odbyły się godziny wychowawcze poświęcone temu zagadnieniu. Klasy wspólnie przygotowywały plakaty ostrzegające przed niebezpieczeństwami w Sieci.

Bądź kreatywny

W drugim semestrze 2014/ 15 r podczas prowadzonych warsztatów artystycznych powstał szereg interesujących prac plastycznych. Jedną z nich- ciekawą wizualnie i pod względem osiągniętych efektów jest technika pracy- malarstwo na szkle. Tutaj materiałem poddanym obróbce były naczynia szklane, które dzięki kontrastującym kolorom zyskały witrażowej głębi. Etapem końcowym prac w tym temacie było nadanie kolorom konturów nadających wyrazistości. Uczniowie wykazali się kreatywnością w doborze barw lokalnych, ale również w wyborze kształtów motywów zdobniczych.

Rok Rejewskiego w G22

Nasza szkoła bardzo prężnie włączyła się w obchody ogłoszonego przez Radę Miasta Bydgoszczy Roku Rejewskiego. Do tej pory odbył się konkurs wiedzy o tym kryptologu, powstała gazetka tematyczna, odbyły się liczne wyjścia "Śladami M.Rejewskiego", powstał film

Uczniowie mogli także zabawić się w szyfrantów i na podstawie wskazówek- odgadywali zaszyfrowane hasła. W tym konkursie najlepsza okazała się klasa Ia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!


DRZWI OTWARTE SZKOŁY

15 kwietnia w godz. od 9.00 do 13.00 serdecznie zapraszamy Uczniów klas VI i ich Rodziców do odwiedzenia naszej szkoły. W programie zwiedzanie szkoły, spotkanie z dyrekcją i  nauczycielami, atrakcje i niespodzianki.
Zapraszamy do galerii

Wielkanocne ozdoby

Przed Wielkanocą uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z wielu przeróżnych warsztató świątecznych. Z pedagogiem szkolnym odbyło się malowanie witraży wiosennych, wykonywanie wianków i ozdabianie jaj wielkanocnych. Uczniowie i rodzice  mogli też wziąć udział w warsztatach florystycznych, w trakcie których układali świąteczne bukiety z gałązek brzozowych, bukszpanu, kolorowych piórek, skorupek jaj itd. Inwencji twórczej nie było końca. Artystom- florystom nikt nie narzucał doboru ozdób i kolorystyki. Każdy mógł oczywiście zabrać swój bukiet do domu, z pewnością rodzice byli zadowoleni: stroiki świąteczne piękne i niepowtarzalne były gotowe.

Pani pedagog zaproponowała naszym uczniom także zabawę masą solną. Uczennice musiały wyszukać w Internecie przepis na jej przygotowanie, samodzielnie odmierzyć składniki, zagnieść i wyrobić masę, z której lepiły baranki. Po ok. 2 tygodniach, gdy formy wyschły, mogły je wykończyć, czyli pomalować, doczepić nóżki na sznurkach, ozdobić kokardkami. Super zabawa! Uczennice były bardzo dumne ze swoich baranków

Zapraszamy do galerii

Prima Aprilis w Remondisie

    Uczniowie klas drugich wraz z opiekunami- p. M.Ulanowską- Dylik oraz p. K.Pruszak uczestniczyli w wycieczce do firmy „Remondis”, w której poznali cały proces segregacji śmieci oraz ich ponownego wykorzystania. W pierwszej kolejności odpady trafiają do rozrywarki worków, a następnie do kabiny nr 1. W niej następuje oddzielenie folii od pozostałych resztek. Kolejnym etapem jest segregator metali. Dzięki magnesom oddziela się różnego typu metale. Następnie śmieci trafiają na sito. Większe pozostają na nim, a mniejsze odpady opadają na dół. Kabina nr 2 to kolejny etap segregacji odpadów. Składa się ona z dwóch taśm. Na pierwszej zbierany jest surowiec, a na drugiej odpady biologiczne, które trafiają do kompostu. Z surowca tworzy się baloty w formie kostki. Z frakcji nadsitowej otrzymujemy paliwo alternatywne.

Zapraszamy do galerii

Dni Hiszpanii w G22

Z inicjatywy nauczycielki historii - p. M.Kłyszejko w dniach 09-13 marca w naszej szkole miały miejsce Dni Hiszpanii.  Każdego dnia czekało nas wiele niespodzianek. I tak:9 marca- potrawy hiszpańskie, uczniowie klas III przygotowali salmorejo- zupę pomidorową na zimno.10 marca klasa I uczestniczyła w warsztatach poświęconych historii, kulturze oraz gospodarce Hiszpanii.


11 marca drużyny z wszystkich klas wzięły udział w "Konkursie wiedzy o Hiszpanii", okazało się że najszerszą wiedzą popisały się reprezentacje klasy IIIa i IIIb.

13 marca odbyło się spotkanie z gościem z Hiszpanii Panią Estefanią Huertaz-Ortiz, która zapoznała młodzież z hiszpańską kuchnią, historią i kulturą tego pięknego kraju. Opowiadała także o zwyczajach panujących w różnych regionach kraju.  W spotkaniu brali udział reprezentanci wszystkich klas. Wielką pomoc w komunikacji z uczniami okazała p. Kinga Pruszak, nauczycielka j.angielskiego. Okazało się, że uczniowie mają sporo pytań, co spowodowało przedłużenie spotkania do 2 godzin.
Jednocześnie  w imieniu organizatora oraz uczniów pragniemy serdecznie podziękować za poświęcony czas.Wszystkie klasy przygotowały plakaty poświęcone Hiszpanii, klasy II obejrzały film poświęcony Barcelonie.  

Zapraszamy do galerii

DZIEŃ LICZBY PI

14 marca ze względu na kolejność cyfr obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby PI. Ludolfina, bo tak inaczej określa się liczbęπ ma wielu zwolenników i wielbicieli. Tworzone są śmieszne wierszyki, opowiadania, w których długość każdego kolejnego słowa równa jest kolejnej cyfrze w rozwinięciu dziesiętnym liczby pi. W naszej szkole to szczególne święto matematyki obchodziliśmy już w piątek 13 marca. Nie obyło się bez krzyżówek, rebusów, skojarzeniówek matematycznych, konkursów i zabaw matematycznych. Okazało się, że liczba pi pięknie wygląda i pieknie brzmi. Uczniowie tworzyli jej portrety. Już wkrótce zaprezentujemy najpiękniejsze prace i jednocześnie ogłoszenie wyników konkursów organizowanych wśród gimnazjalistów. Zabawa matematyką wszystkim sie podobała i mamy nadzieję, że za rok będzie równie wesoło.  A jak brzmi  możesz się przekonać: TUTAJ

MAŁY KSIĄŻE W ADRII

Dnia 3 marca 2015 klasy II  miały możliwość obejrzeć spektakl pt. "Mały Książę" w kinoteatrze Adria w Bydgoszczy. Przedstawienie było nowoczesną interpretacją znanego dzieła i pomogło uczniom zrozumieć główne wątki oraz przesłanie książki. Ciekawym elementem spektaklu była interakcja widowni z aktorami. Ochotnicy wcielali się w różne role. Na pewno będziemy długo pamiętać to przedstawienie!
K. Pruszak

POZNAJEMY SYMBOLE BYDGOSZCZY 

04 marca klasa I wraz z wychowawcą p.Małgorzatą Kłyszejko odwiedzili wystawę rzeźby Ferdinanda Lepcke, twórcy Fontanny Potop oraz Łuczniczki jednego z symboli Bydgoszczy. Uczniowie po obejrzeniu wystawy udali się przed kopię Fontanny Potop aby zrobić zdjęcia detali oraz całej fontanny.

Zapraszamy do galerii

SAVOIR VIVRE

11 lutego- w ostatnią środę przed feriami, odbył się konkurs wiedzy dotyczący savoir vivre. Każda klasa reprezentowana była przez zespół składający się z dwóch uczniów. Pytania dotyczyły zasad zachowania się przy stole, kultury osobistej, a także zasad nakrywania do stołu oraz odpowiedniego ubioru. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, jednak najlepszy okazał się zespół klasy IIa w składzie Paulina Kwaśniewska oraz Adrian Banas. Konkurs zorganizowała i prowadziła Pani Małgorzata Kłyszejko nauczyciel historii oraz techniki.


PAMIĘTAMY...

21 stycznia odbył się apel upamiętniający 70 rocznicę wyzwolenia Bydgoszczy. Uczniowie zapoznali się z przebiegiem walk, mogli też posłuchać wspomnień uczestników tych wydarzeń, oglądali zdjęcia oraz rekonstrukcje historyczne przedstawiające walki w Bydgoszczy. Okazało się,  że  uczniowie byli bardzo zainteresowani problematyką wydawałoby się tak odległą.  Apel przygotowała Małgorzata Kłyszejko nauczyciel historii wraz z uczniami klasy IIa.

GOTUJ Z GIMTV22

Członkowie ekipy Gimtv22 stwierdzili, że nie chcą zajmować się tylko robieniem reportaży, ale także czymś, co Was może zaskoczyć!  Dziewczęta i chłopcy zabrali się za GOTOWANIE! Proponują proste i smaczne przekąski. Samodzielnie wykonane przed kamerą, a dla Was przedstawione na kanale naszej stacji. Wypróbujcie, a na pewno zasmakują... Czekamy na Wasze inspiracje.

POWITANIE ZIMY

Godzinę wychowawczą dnia 4.02.2015r klasa 2b spędziła nie w ławkach szkolnych ale na boisku. Postanowiliśmy powitać zimę (która tak naprawdę zaskoczyła nas dopiero w lutym) i urządzić rywalizację klasową. Zadaniem dwóch drużyn (dziewczyny kontra chłopacy) było ulepienie bałwana. Konkurencję bezsprzecznie wygrała płeć piękna. Na koniec wykonaliśmy wspólne zdjęcie klasowe z bałwanem.

Zapraszamy do galerii

W MUZEUM OŚWIATY

Dnia 3.02.2015 klasy drugie naszego gimnazjum brały udział w ciekawej lekcji w Muzeum Oświaty. Wykład dotyczył Mariana Rejewskiego. Uczniowie dowiedzieli się kim była ta ważna dla Bydgoszczy postać oraz czym była enigma. Prowadzący z chęcią odpowiadał na wszystkie pytania uczniów. Jak widać na zdjęciach, wycieczka była bardzo udana!

Zapraszamy do galerii

Dnia 4 lutego 2014 o godzinie 17.00 odbędzie się

SPOTKANIE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

klas III Gimnazjum nr 22

W RAMACH KAMPANII PROMUJĄCEJ BYDGOSKIE SZKOLNICTWO ZAWODOWE

 Plan spotkania:

1.     Powitanie i przedstawienie gości oraz celu spotkania przez dyrektora gimnazjum.

2.     Wystąpienie przedstawiciela Wydziału Edukacji i Sportu:

informacje o planowanym naborze do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2015/2016 – prezentacja multimedialna (5 minut)

- oferta edukacyjna kształcenia ogólnego- prezentacja multimedialna (5 minut)

- oferta edukacyjna kształcenia zawodowego – prezentacja filmu (20 minut)

- omówienie potrzeb bydgoskiego rynku pracy –prezentacja czołowych branż (10 minut)

- wystąpienie doradcy zawodowego ( 10 minut)

3. Indywidualne spotkania rodziców i uczniów z doradcą zawodowym oraz przedstawicielami szkół i placówek oświatowych prowadzących kształcenie ponadgimnazjalne.

Serdecznie zapraszamy!

12 stycznia 2015 (poniedziałek) o godz. 15.40 w sali 69 odbędzie się coroczny konkurs dla wszystkich uczniów naszego gimnazjum o tytuł "Mistrza klawiatury". Zapraszam do udziału, czekają atrakcyjne  nagrody :-).
Zgłoszenia kierować do p. Beaty Mazur (do piątku).


Ucichły dźwięki sylwestrowego balu,
już nie słychać huku fajerwerków
nadszedł Nowy Rok …
Życzymy Wam wspaniałego 2015 roku!

Bożonarodeniowa wystawa

Warsztaty o charakterze arteterapii oraz zajęcia unijne korekcyjno-kompensacyjne, na których uczniowie wykonywali ozdoby świąteczne zakończono wystawą bożonarodzeniową na holu szkoły. W ten sposób młodzież miała okazję pochwalić się swoimi wytworami.
Uczniowie usłyszeli wiele pochwał ze strony kolegów, koleżanek, nauczyciel i gości.

Zapraszamy do galerii

Euro-Quiz

W  ostatnim przedświątecznym tygodniu uczniowie wzięli udział w zorganizowanym przez Panią Małgorzatę Kłyszejko EURO-QUIZIE. Poszczególne klasy reprezentowane były przez trzy osobowe zespoły. pytania dotyczyły historii i geografii krajów należących do UE. Oczywiście nie zabrakło także zagadnień związanych z historią integracji europejskiej a także kalendarium wstąpienia Polski do UE. W konkursie zwyciężyła reprezentacja klasy IIIa z Mateuszem Masłowskim na czele.
Zapraszamy do galerii.

Warsztaty florystyczne "Świateczne inspiracje"

 16 grudnia 2014r. odbyły się warsztaty florystyczne, w których brały udział uczennice klas III. Dziewczęta wykonały stroiki świateczne. Do tego celu użyły podkładek z mokrą gabką florystyczną. Materiał roślinnym stanowiły gałązki jodły szlachetnej, daglezji oraz cyprysu.
Całość przystroiły różnymi ozdobami: złoconymi gwiazdkami wykonanymi z kory brzozy, owocami anyżu, suszonymi mandarynkami oraz szyszkami i kolorowymi bombkami. Aby nadać stroikom świąteczny charakter, dziewczęta posypały je brokatem oraz pokryły złotą lub srebrną nitką. Do niektórych stroików użyły również świec. Efekty ich pracy można obejrzeć na zdjęciach. Uczennice wykonały stroiki pod okiem p. Małgorzaty Ulanowskiej- Dylik.
Zapraszamy do galerii.

Koncert Świąteczny w Filharmonii Pomorskiej

 Dnia 11 grudnia 2014 nasi uczniowie byli obecni  w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy gdzie  odbył  się świąteczny koncert "Gwiazdka z  Sercem". W tym roku hasłem przewodnim było:  "Podaruj płomień serca". Zaproszeni uczniowie przygotowali serca z życzeniami świątecznymioraz łańcuch płonących serc. Występy były bardzo ciekawe i barwne,byliśmy oczarowani muzyką, tańcem, ale przede wszystkim cudownymi, bajkowymi strojami. Uczniowie wrócili z koncertu obdarowani słodyczami.
Dziękujemy Organizatorom!

Warsztaty o UE

W dniu 19 listopada odbyły się warsztaty " Wczoraj, dziś i jutro UE", w których wzięła udział klasa Ia. Warsztaty przygotowała i przeprowadziła Pani Małgorzata Kłyszejko. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje UE, poznali państwa członkowskie oraz państwa kandydujące do UEKolejne spotkanie z serii tematów dotyczących Uni Europejskiej zaproponowane przez panią M. Kłyszejko odbyło się w dniu 26 listopada. Były to warsztaty "Mobilność  młodzieży w UE". Warsztaty przeprowadziła Pani Joanna Wójtowicz, która jest pracownikiem Europe Direct Bydgoszcz. W warsztatach wzięła udział klasa IIIa. Młodzież dowiedziała się jak szukać pracy, jak znaleźć szkołę oraz jak zostać wolontariuszem w UE.

Bydgoski Listopad na Wzgórzu Dąbrowskiego

 18 listopada 1956 roku w Bydgoszczy  doszło do wybuchu społecznego. Zajścia  rozpoczęły się na ówczesnej ulicy Aleje    1 Maja (obecnie: Gdańska), przy kinie  „Bałtyk”, gdzie doszło do przepychanki i  awantury w kolejce do kasy biletowej.

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

27.11.2014 (czwartek) o godz. 14.00 przyjdź do s.76 i sprawdź swoją wiedzę na temat kultury i historii krajów anglojęzycznych! Test będzie zawierał pytania otwarte i zamknięte.
Serdecznie zapraszam do licznego udziału!    

Konkurs na najciekawszą recenzję filmu niemieckojęzycznego

II edycja

Ogłaszam konkurs na najciekawszą recenzję filmu niemieckojęzycznego lub nakręconego przez niemieckiego reżysera.
Warunki:
- tekst musi spełniać wytyczne recenzji
- recenzja może być napisana po polsku lub po niemiecku
- recenzowany film nie może zawierać treści rozumianych jako niedozwolone lub gorszące
- termin oddawania prac 12.12.2014

Przykładowe filmy warte zrecenzowania:

Biała Masajka, Upadek, Ostatnie dni Sophii Scholl, Gegen die Wand, Obca, Fryzjerka, Nigdzie w Afryce, Edukatorzy, Życie na podsłuchu
p.Kinga Pruszak

Dzień życzliwości 

21 listopada obchodziliśmy światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wystarczy się uśmiechnąć, powiedzieć "dzień dobry", "dziękuję" i tak naprawdę nic więcej.Tego jednego dnia przypominamy o tym, że warto być życzliwym przez cały rok, a nie tylko od święta! Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!


Zapraszamy do galerii.

Planetarium w naszej szkole

Planetarium Nieba Północnego to niezwykłe przenośne planetarium umożliwiające w atrakcyjny sposób zapoznać uczniów z prawami rządzącymi we Wszechświecie. Pokaz "Wszechświat wokół nas"odbył się w specjalnej nadmuchiwanej kopule, w której za pomocą systemu rzutników mogliśmy obserwować kompletny wygląd nieba i symulacji ciał niebieskich. Całość wzbogacona róznymi efektami specjalnymi, profesjonalnym kmentarzem i muzyką.
Zobaczcie relację z tego wydarzenia na kanale naszej stacji telewizyjnej GimTv22

 Święto Niepodległości

    
 
 Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole   uczczono podczas uroczystego apelu, który odbył się w piątek 7 listopada 2014 roku pod obeliskiem gen. J.H.Dąbrowskiego.

Uroczystość została przygotowana przez uczniów pod kierunkiem p. Anity Kotowskiej i p. E.Pankowskiej. Na apelu przypomniano ważne wydarzenia historyczne, recytowano wiersze patriotyczne, które przypomniały wszystkim trudną drogę Polski do niepodległości.

Dzień zdrowego śniadania

   Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki      niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Dużo mówi się o znaczeniu śniadania w         codziennym żywieniu naszych dzieci, a to       dlatego, że statystyki wciąż pozostają                    niezadowalające…
   Czytaj dalej...

„Żeby życie miało smaczek – 

raz jabłuszko, raz buraczek!”

   
W ramach programu Trzymaj Formę w naszej szkole przeprowadzono akcję związaną ze zdrowym odżywianiem się. Przygotowano wystawę promującą produkty niezbędne w naszej codziennej diecie, zapoznano zwiedzających ją uczniów z piramidą żywienia. Na lekcjach biologii dokładnie omówiono zasady zdrowego odżywiania się, przedstawiono dzienne zapotrzebowanie w pięciu posiłkach, omówiono efekty niedoboru witamin i składników mineralnych.

Upiory, zombi i czarownice...

Święto, które przybyło do nas z Ameryki, wbrew pozorom nie pochodzi stamtąd. Ten zwyczaj, obchodzony 31 października, czyli w Wigilię Wszystkich Świętych, sięga dawnej tradycji Celtów, zamieszkujących na długo przed początkiem naszej ery dzisiejsze tereny Anglii, Irlandii, Szkocji, Walii i płn. Francji.
Czytaj dalej...

Muzyka w walce z nałogami

 W czwartek, 30 października 2014 wszyscy pierwszoklasiści i drugoklasiści naszej szkoły wybrali się na koncert profilaktyczny
"Twoje decyzje to Twoje życie". Znany muzyk rockowy,
Włodzimierz Dudek, grał i rozmawiał z młodzieżą. Przestrzegał przed
błędnymi decyzjami: przed sięganiem po narkotyki i alkohol. W przerwach mieliśmy okazję posłuchać Jego muzyki, mocnego brzmienia gitary elektrycznej.


       

Unia Europejska jutra

 28 października 2014r. uczniowie klas I i II wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Kłyszejko wzięli udział w warsztatach "Unia Europejska jutra". podczas warsztatów młodzież dowiedziała się jak szukać pomocy w UE, jakie mamy prawa i obowiązki jako obywatele UE. Uczniowie odgrywali scenki dotyczące rozterek związanych z wyjazdem z Polski a także poszukiwali pomysłów na realizację inicjatyw młodzieżowych. Uczniowie dowiedzieli się jakie są zasady wyjazdów na wolontariat młodzieżowy a także w jaki sposób mogą uzyskać stypendia na uczelniach w UE.

 

Grzyby- czyli jesienne warsztaty...

21 października udaliśmy się na warsztaty pt. "Grzyby wokół nas", które odbyły się w Katedrze Mikologii i Mikoryzy UKW w Bydgoszczy. Na wstępie zapoznaliśmy się z ciekawymi grzybami rosnącymi wokół nas, a na które rzadko zwracamy uwagę. Poznaliśmy ucho bzowe, gwiazdosza i wiele innych. Dowiedzieliśmy się, że niektóre opieńki świecą w ciemności, a inne grzyby po dojrzeniu zarodników samoczynnie się rozkładają. Poznaliśmy nawet truflę i sposób jej poszukiwania. Następnie udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego, w którym poszukiwaliśmy poznanych grzybów.

 

Dzień Chłopaka

Dnia 1 października 2014 uczennice 2B postanowiły zrobić niespodziankę swoim kolegom z klasy i uczcić wspólnie "Dzień Chłopaka". Dziewczyny przygotowały śmieszne zabawy i konkursy dla chłopców. Jedną z najzabawniejszych konkurencji była nieoczekiwana zamiana ról. Tym razem, to chłopacy malowali dziewczyny! Jak możecie się domyślić, było to niełatwe zadanie. Niektórzy z chłopców zupełnie nie wiedzieli do czego służą dziesiątki kosmetyków, które mieli do dyspozycji. Jak widać na zdjęciach zdali się na swoją intuicję.... :)
      

GIMTV 22

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że po wakacjach swoją działalność wznowiła szkolna telewizja GimTv22. Już pojawiły się nowe filmy. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego kanału na youtube. Zachęcamy także do rozpowszechniania go wśród znajomych np. na facebooku:-)) a także o ewentualne uwagi, które będą miały wpływ na ciągłe doskonalenie naszej pracy.
Obejrzyj nasze dotychczasowe i obecnie realizowane  filmy.